Informacje prasoweInne

Najtańsze OC – jak obniżyć cenę?

OC nie musi być drogie. Jak znaleźć to najtańsze? Przygotowaliśmy kilka wskazówek, dzięki którym realnie obniżysz OC nawet o kilkaset złotych.

To nic dziwnego, że szukasz jak najtańszego OC, skoro to ubezpieczenie pochłania jednorazowo sporą kwotę. Zobacz zatem, jak zrobić, by rzeczywiście mało zapłacić za OC.

Korzystaj z porównywarek/kalkulatorów OC

Kierowcy mają dostęp do najtańszych ofert na rynku, właśnie dzięki narzędziom online, które wyliczają składki i przedstawiają oferty nawet kilkuset firm jednocześnie. Nigdy nie spiesz się z podjęciem decyzji, porównaj co najmniej kilka ofert (np. tutaj https://klaro.pl/najtansze-oc/) .

Wybierz najtańsze ubezpieczenie OC

OC jest wymagane przez prawo, ale chroni głównie poszkodowanego. Ponadto zakres OC jest regulowany przez ustawę – jeśli nie chcesz kupować żadnych dodatkowych ubezpieczeń jak Autocasco czy NNW, wybierz po prostu najtańszą ofertę, jaką znajdziesz.

Jeźdź przepisowo

Jeżeli już od co najmniej kilku lat nie spotkał Cię żaden wypadek z Twojej winy, prawdopodobnie przysługują Ci maksymalne zniżki z tytułu bezszkodowej jazdy. Niektórzy ubezpieczyciele wymagają zaledwie 2-3 lata bez szkody i już gwarantują 50% upustu. Szukaj dokładnie takich firm.

Weź dodatkowe ubezpieczenie

Niektóre firmy nagradzają klientów wybierających kilka produktów. Jeżeli i tak zamierzasz ubezpieczyć auto przed kradzieżą, to po prostu rozszerz polisę OC o dodatkowe warianty ochrony. Będzie taniej i wygodniej. Kupując więcej ubezpieczeń w jednej firmie, otrzymasz większe rabaty. Decyduj się na te ubezpieczenia, które uważasz za ważne i niezbędne.

Kupuj przez internet

Coraz więcej firm preferuje klientów z internetu, ponieważ obniżają oni koszty prowadzenia działalności. Mniejsze koszty utrzymania filii stacjonarnych, mniej przedstawicieli pozwala na większe rabaty dla klientów. Korzystaj z tego i wszystko załatwiaj zdalnie, bez wychodzenia z domu.

Porównaj ubezpieczenie porównywarka oc

 

Znajdź współwłaściciela pojazdu

Jeżeli nie masz zbyt wielu zniżek, np. z tytułu wieku, stażu jazdy, bezszkodowej jazdy itp., poproś bliską Ci osobę, by została współwłaścicielem samochodu. Wtedy można skorzystać ze zniżek przysługujących drugiemu kierowcy. Wszystko to musi być załatwione formalnie i zgodnie z prawem. Najpierw trzeba ustanowić współwłasność, zarejestrować auto na dwie osoby, a dopiero potem udać się do ubezpieczyciela.

Nie rozkładaj płatności na raty

W większości firm składka będzie niższa, jeżeli zapłacisz ją w całości. W płatności ratalnej cena może być od ok. 100 zł do nawet 300 zł wyższa.

Nie zmieniaj dobrego ubezpieczyciela

Niektóre firmy wynagradzają za lojalność, dlatego jeśli dobrze oceniasz swojego ubezpieczyciela, nie zmieniaj go po roku. Masz wtedy większe pole do wynegocjowania niższej składki. Ale jeżeli znajdziesz lepszą ofertę, nie wahaj się z przejściem do innego towarzystwa.

 Zmień samochód na nowszy

Z pozoru to żadna oszczędność, ale w praktyce właściciele pojazdów starszych niż 10 lat płacą wyższe OC. Po pierwsze kierowcy poruszający się nowszymi autami jeżdżą ostrożniej, a po drugie – starsze auto jest mniej bezpieczne na drodze. Wymiana na nowsze pozwoli Ci też zaoszczędzić na naprawach. Im starsze auto, tym koszty napraw są coraz droższe i mniej opłacalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *